وَأَنکِحُوا الْأَیَامَىٰ مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ. آیه ۳۲ سوره نور

[ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ] ﺑﻰ ﻫﻤﺴﺮﺗﺎﻥ ﻭ ﻏﻠﺎﻣﺎﻥ ﻭ ﻛﻨﻴﺰﺍﻥ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻫﻤﺴﺮ ﺩﻫﻴﺪ ؛ ﺍﮔﺮ ﺗﻬﻴﺪﺳﺖ ﺍﻧﺪ ، ﺧﺪﺍ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻓﻀﻞ ﺧﻮﺩ ﺑﻰ ﻧﻴﺎﺯ ﻣﻰ  ﻛﻨﺪ ؛ ﻭ ﺧﺪﺍ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻋﻄﺎ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻭ ﺩﺍﻧﺎﺳﺖ .

نتیجه گیری و استفاده از این آیه:

همه می دانیم که امروزه رسم برده داری(حداقل در کشورهای اسلامی) برچیده شده است، اما ما همچنان کلمه -امائکم- را در این آیه می خوانیم و حذف آن از قرآن را اشتباه می دانیم.

پس به همین دلیل(!!!!!!)از این به بعد به خواندن مباحث زائد کتب علمای سابق در برنامه رسمی حوزه اعتراضی نمی کنیم. اصلا باید اجبارکنیم کتبی که قبلا خوانده می شده و الان خوانده نمی شود را هم جزء برنامه رسمی کنیم و به صورت کامل بخوانیم. از کتب همه اصولی ها گرفته تا کتب همه اخباری ها و...

امیدوارم از نتیجه گیری لذت کامل را برده باشید!!!


باورش سخت است اما واقعا بعضی در حوزه این طور فکر می کنند.(قضیه بالا توصیف برخورد خودم با یکی از این افراد است.)

به نظرم اگر قرار باشد جریان حوزه شیعه را از مدار تاثیر خارج کرد، بهتر از این نحوه فکر چیزی جواب نمی دهد. غفلت از هدف و جمود بر تراث و مکتوبات.

برخلاف ما شیطان خوب حواسش جمع است، و خوب می داند راه انحراف هرمجموعه مفید چیست و اصلا برای این کار کارگروه های تخصصی تشکیل می دهد.

شریعت اسلام آمده است تا حجت باطن را تکمیل کند و دفائن عقول را خارج کند، اما گویی برخی...